FASCINATION ABOUT HIDZAMA

Fascination About hidzama

Fascination About hidzama

Blog Article

Materije koje su u gel stanju ne mogu vršiti aktivnu ulogu u organizmu i nakupljaju se u vezivnom tkivu. Toksične materije oštećuju funkciju tkiva i organa, a poremećaji u perifernoj cirkulaciji uzrokuju slabu oksigenaciju tkiva, što u konačnici može dovesti do ishemije i nekroze. Sama akumulacija štetnih tvari izaziva napetost i pritisak na nervne završetke što izaziva bolnost.

Ovaj proces pomaže telu da se oslobodi nakupljenih toksina, što direktno utiče na poboljšanje funkcije organa i jačanje imunološkog sistema.

Limfni sistem igra ključnu ulogu u uklanjanju otpadnih materija iz tela. Hidžama pomaže u pokretanju i stimulaciji limfne drenaže, čime se smanjuje otok i poboljšava detoksikacija tela. To je posebno korisno za osobe koje imaju problema sa edemom ili zadržavanjem tečnosti.

Neurohirurg Merim Omerhodžić vjerovatno je prvi certificirani hadžam u Bosni i Hercegovini, sa dvogodisnjom edukacijom iz hidžame na Saudijskom poluotoku i s kolokviranim znanjem i certifikatom.

Mišljenje stručnjaka Koji dodaci prehrani zapravo trebaju vašem organizmu, a koje možete izostaviti

Twitter Email Email Hidžamom se rješavate napetosti, bola i hroničnog umora. Riječ hidžama potiče od arapske riječi el-hadžm što znači sisanje, isisavanje. Hidžama predstavlja metodu liječenja puštanjem krvi sa određenih mjesta na tijelu.

Nakon toga, prešlo se na čaše napravljene od bambusovog drveta, da bi se u novije vrijeme počele koristiti staklene čaše, pa i 1 koje na sebi imaju moderne osigurače… Iz Egipta se hidžama proširila i na druge kontinente. Tako se i u starim Grčkim knjigama spominje hidžama, ali i u kineskoj medicini je našla svoje mjesto, samo što su oni praktikovali tzv. „suhu hidžamu“ kojom ne bi izbacivali nečistu krv van organizma, nego bi je ostavljali na površini kože koju bi kasnije organizam sam uklonio.

Hidžamu su tokom historije izvodili za to obučeni ljudi. U početku su to radili ljekari, a kasnije je to prešlo u ruke berberskog zanata (zajedno sa vađenjem zuba i obrezivanjem-cirkumcizijom).

Drugi način dobivanja vakuma u posudicama je sagorijevanjem komadića papira ili vate. Najsuvremenija oprema postiže vakum pomoću pumpe. Zarezivanje kože rađeno je ranije oštrim kamenom, različitim nožicama i žiletima. Danas se radi hirurškim skalpelom.

Naša obuka ima cilj da svaki polaznik postane profesionalac koji će moći da na najbolji mogući način primeni stečeno znanje.

Hidžama predstavlja lokalno puštnje krvi u terapeutske svrhe. Kao medicinska metoda koristi se u prevenciji nastanka oboljenja, te liječenju nastalih poremećaja.

Naša obuka ima cilj da svaki polaznik postane profesionalac koji će moći da na najbolji mogući način primeni stečeno znanje.

Naši članci su namijenjeni su isključivo kao enter osobama koje žele Professionalširiti svoje znanje i ne treba ih shvatiti kao dijagnostičke ili terapeutske upute. Ne možemo preuzeti odgovornost liječnika, apotekara, dijetologa i zdravstvenih savjetnika ni sa logističke ni sa pravne strane, te se po pitanju zdravstvenih tegoba / oboljenja obratite nadležnim osobama.

Može se raditi na svim dijelovima tijela sa jasnim akupunkturnim poljima, ali ne preporučuje se raditi hidžamu na čelu iznad nosa, click here a između obrva (anatomska lokacija glabele) i na potiljku.

Report this page